امروز: ۲۴ تیر ۱۴۰۳
روزنه ای به حقوق

گلوگاه‌های فساد باید شناسایی شود

اقتصادی تاریخ انتشار: 22/11/13 بدون نظر   563 بازدید

اندازه فونت    
گلوگاه‌های فساد باید شناسایی شود

به گزارش دادنوشت به نقل از وزارت نیرو، وزیر نیرو در آئین تکریم و معارفه مدیرکل دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد وزارت نیرو ضمن تاکید بر ضرورت التزام بر احکام اسلامی در پیشبرد امور، اظهار کرد: تشکیلات حوزه بازرسی نباید خللی در امور عادی افراد و همکاران ایجاد کند.

وی افزود: زمانی که در محیط کار تخطی پیش می‌آید، نخستین راهکاری که به ذهن مدیران خطور می‌کند بازرسی است، در چنین شرایطی افراد در بازرسی حضور می‌یابند و پاسخگو هستند.

وزیر نیرو با بیان اینکه حوزه و اداره کل بازرسی یک مرکز کارشناسی شده است، اظهار داشت: این اداره کل در صورت استدلال افراد و کارکنان از آنها حمایت می‌کند و به عبارت دیگر در این حوزه شاهد بی‌عدالتی نیستیم.

محرابیان ادامه داد: بازرسی روی افکار و بیانات نباید استوار باشد، باید بر اساس کارشناسی دقیق، مطابق قانون و ضوابط فنی و اجرایی کشور باشد.

وی با تاکید بر تقویت نقش حمایتگری دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد، تاکید کرد: افراد و کارکنان باید آگاه باشند که در صورت رعایت ضوابط و مقررات واحد بازرسی از افراد و کارکنان حمایت خواهد کرد.

محرابیان یادآور شد: هر دولتی چنانچه بر مبنای عدالت و قانون باشد راه درستی را طی کرده است، تبعیض شایسته دولت نیست این امر با عدالت و قانون مساوی است.

این عضو کابینه دولت، خدمت بیشتر به مردم، کار جهادی، تلاش برای رفع مشکلات، در نظر گرفتن شرایط معیشتی و غیره را مهم برشمرد و گفت: توجه به این امر باید معیار ارزیابی افراد و کارکنان باشد.

در بخشی از حکم انتصاب محمد محمدزاده آمده است: انتظار می‌رود در سایه تعامل و همکاری با وزارتخانه‌ها، نهادها، سازمان‌ها و کلیه واحدها و شرکت‌های تابعه و وابسته وزارت نیرو با رعایت اصول «عدالت‌محوری»، «روحیه انقلابی و جهادی»، «مردم‌داری» و «فساد ستیزی» در انجام وظایف محوله در راستای تحقق شعار «دولت مردمی و ایران قوی» اهتمام ویژه به عمل آورید.

بنابراین گزارش، در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات مریم کارگر نجفی به عنوان مدیرکل پیشین دفتر بازرسی و نظارت بر عملکرد، محمد محمدزاده به عنوان مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر عملکرد وزارت نیرو منصوب و معرفی شد.

لازم به توضیح است: مریم کارگر نجفی چندی پیش با حکم وزیر نیرو معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه