امروز: ۳ تیر ۱۴۰۳
روزنه ای به حقوق

260 هزار واحد مسکونی در امسال

املاک تاریخ انتشار: 24/04/21 بدون نظر   71 بازدید

اندازه فونت    
260 هزار واحد مسکونی در امسال
تکمیل ۸۲ هزار خانه‌ نوسازی شده/ افتتاح ۱۰۰ هزار مسکن در سال جاری

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: نوسازی بیش از ۲۶۰ هزار واحد مسکونی در کشور آغاز شده و ۸۲ هزار واحد به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش ایسنا، محمد آیینی اظهار کرد: هم‌اکنون نوسازی بیش از ۲۶۰ هزار واحد در کشور شروع و بیش از ۸۲ هزار واحد در کشور بهره‌برداری شده است. در حال حاضر نیز ۲۵ هزار واحد نوسازی شده در بافت‌های فرسوده تکمیل شده است.

وی با بیان اینکه برنامه امسال شرکت بازآفرینی شهری ایران، آغاز نوسازی ۱۵۰ هزار واحد جدید و بهره‌برداری از ۱۰۰ هزار واحد نوسازی در سطح کشور است، افزود: با بهره‌برداری از ۲۵ هزار واحد نوسازی شده جدید ۷۵ هزار واحد دیگر در برنامه تحویل در سال جاری قرار می‌گیرند که انتظار می‌رود این رقم افزایش بیشتری یابد.

اجرای بسته تشویقی در ۸۲ درصد مساحت بافت‌های فرسوده شهرها

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه مشوق‌های شهرسازی که امکان بومی‌شدن دارند در تسریع نوسازی‌ها نقش عمده‌ای ایفا کرده‌اند، توضیح داد: بسته تشویقی شهرسازی برای نوسازی واحدهای مسکونی بافت‌های فرسوده در ۵۲۹ شهر اجرا شده است که اجرای این طرح ۸۲ درصد سطح بافت‌های ناکارآمد و یک چهارم مساحت کشور را پوشش می‌دهد. همچنین ۲۴۴ شهر بسته تشویقی بومی خود را تدوین کرده‌اند و این بسته‌ها در این شهرها در حال اجراست.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با یادآوری اینکه در سال گذشته آمار صدور پروانه در ۲۰۳ شهر کشور نسبت به سال پیشتر افزایشی بود، گفت: بالاترین آمار صدور پروانه در ۱۰ سال گذشته در سال ۱۴۰۲ ثبت شد که این رقم در شهر تهران معادل ۲۳ هزار واحد بوده است.

سهم بافت فرسوده شهری در ساخت و ساز شهری به ۲۱.۸ درصد رسید

آیینی در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: سهم بافت‌های فرسوده در کل ساخت و سازهای شهری کشور با ۲.۸ درصد رشد به ۲۱.۸ درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه استان‌های تهران، خراسان رضوی و اصفهان رتبه اول تا سوم را در سال گذشته در زمینه نوسازی به خود اختصاص دادند، گفت: از نظر تحقق برنامه بازآفرینی شهری شهرهای تهران، مشهد و کرمانشاه رتبه‌های اول تا سوم را داشتند.

به نقل از خبرگزاری ایسنا

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه