امروز: ۶ مهر ۱۴۰۲
روزنه ای به حقوق

قیمت مسکن متری 7 میلیون تومان تهران

املاک تاریخ انتشار: 23/09/13 بدون نظر   22 بازدید

اندازه فونت    

به نقل از ایسنا:

آن‌طور که مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران بیان کرده متراژ واحدهای نهضت ملی مسکن در استان تهران بین ۵۰ تا ۹۰ متر مربع تعیین شده است؛ اوایل ماه جاری نیز مدیرعامل شهرهای جدید هزینه ساخت هر متر از این واحدها را ۷.۵ تا ۸ میلیون تومان اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، طرح نهضت ملی مسکن که طبق اعلام وزارت  راه و شهرسازی هم‌اکنون حدود ۱.۵ میلیون واحد آن به مرحله‌ی ساخت رسیده با قیمت تمام شده به متقاضیان تحویل داده می‌شود. در این خصوص متراژ نیز بنا مدیرکل راه و شهرسازی استان گفته است: براساس تایید کمیسیون ماده ۵ استان و تاییدیه نقشه‌های معماری توسط این اداره کل، متراژ واحدها از ۵۰ مربع متر تا ۹۰ متر مربع به پیمانکاران ابلاغ شده است.

از طرف دیگر اوایل ماه جاری علیرضا جعفری ـ مدیرعامل شهرهای جدید درخصوص قیمت واحدهای این طرح اعلام کرد: مبالغ دریافتی از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن بر اساس سه پارامتر هزینه ساخت، آماده سازی و محوطه سازی انجام می شود. در حال حاضر هزینه ساخت هر متر مربع از واحدهای نهضت ملی مسکن بین ۷.۵ تا ۸ میلیون است که به این رقم هزینه آماده‌سازی و محوطه سازی هم اضافه می‌شود که بر عهده متقاضی است.

آورده عضو متناسب با متراژ واحدهای نهضت  ملی مسکن برای هر پروژه متفاوت است و علاوه بر مبلغ آورده برای هر واحد میزان ۵۵۰ میلیون تومان تسهیلات ساخت توسط دولت به پروژه‌ها پرداخت می شود. به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، قیمت نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید استان مثل پرند با سایر شهرها یکسان است.

آن‌طور که حسین جنتی اعلام کرده هم‌اکنون طرح های نهضت ملی مسکن در شهرهای اسلامشهر، پاکدشت، شهریار و رباط کریم با میانگین پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد، قرچک با پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصد و همچنین پروژه های جدید در شهرهای اسلامشهر، پاکدشت، رباط کریم، نصیرشهر با میانگین ۵ درصد (در مرحله خاکبرداری و تجهیزکارگاه) در حال اجرا است.

جنتی با بیان اینکه در حال حاضر در استان سمنان شهر جدید ایوانکی امکان ثبت نام به صورت محدود برای متقاضیان استان تهران وجود دارد، افزود: تعداد کل متقاضیان تایید نهایی شده در استان تهران  ۱۶۰ هزار  و  ۱۰۹ نفر هستند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه