امروز: ۳ تیر ۱۴۰۳
روزنه ای به حقوق

در کل کشور تعداد۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه‌تمام از گذشته باقی مانده

اقنصادی تاریخ انتشار: 24/04/16 بدون نظر   57 بازدید

اندازه فونت    
در کل کشور تعداد۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه‌تمام از گذشته باقی مانده
اولین واحدهای مسکن ملی پردیس در آستانه افتتاح

آن‌طور که مدیرعامل شرکت عمران پردیس اعلام کرده خرداد امسال ۳۵۰۰ واحد مسکونی در این شهر جدید افتتاح می‌شود که ۵۰۰ واحد آن مربوط به طرح نهضت ملی است.

به نقل از گزارش ایسنا، از سال ۱۳۹۸ تعداد ۲۰۴۳ واحد اقدام ملی مسکن در شهر جدید پردیس آغاز و با روی کار آمدن دولت سیزدهم با طرح نهضت ملی مسکن تلفیق شد. طبق آخرین برآوردها در حال حاضر میانگین پیشرفت فیزیکی این پروژه به بیش از ۶۰ درصد رسیده است.

طبق اعلام مدیرعامل شرکت عمران پردیس در صورت تأمین زیرساخت‌های آب، برق و گاز ۵۰۰ واحد مسکونی نهضت ملی و ۳۰۰۰ واحد مسکن مهر تا خردادماه امسال تکمیل و تحویل متقاضیان خواهد شد.

خلیل محبت‌خواه در خصوص طولانی شدن روند اجرای این تعداد واحد در شهر جدید پردیس توضیح داد: به‌دلیل توپوگرافی منطقه کار ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن در پردیس طولانی شده‌است. هم اکنون ۱۸ پیمانکار در حال ساخت این واحدها هستند.

وی افزود: شرکت‌های خدمات رسان تلاش کنند تا خدمات شهر پردیس را برای واحدهای در حال ساخت به‌موقع تأمین کنند تا امکان تحویل واحدها در زمان‌بندی انجام شده وجود داشته‌باشد.

از ابتدای دولت سیزدهم حدود ۳۰ هزار واحد مسکونی مهر در شهر پردیس باقیمانده بود که با حمایت‌های وزیر راه و شهرسازی و همراهی صندوق ملی مسکن حدود ۱۶ هزار واحد آنها در دو مرحله و در مهر و اسفند ۱۴۰۲ تکمیل و تحویل متقاضیان شد.

در کل کشور تعداد۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه‌تمام از گذشته روی دست دولت سیزدهم باقی مانده بود که این دولت تا کنون ۱۲۴ هزار واحد از این تعداد را تکمیل کرده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه