امروز: ۱۰ مهر ۱۴۰۱
روزنه ای به حقوق

جلسه‌ رسیدگی به شکایت امیر سالار داوودی علیه مدیرمسئول وقت روزنامه جوان برگزار شد

اخبار تاریخ انتشار: 22/09/13 بدون نظر   15 بازدید

اندازه فونت    

وکیل مدافع امیر سالار داوودی از آخرین روند رسیدگی به اتهام عبدالله گنجی دربارهٔ شکایت امیر سالار داوودی از روزنامه جوان (جوان آنلاین) توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش وکلاپرس، جلسه رسیدگی به شکایت امیرسالار داوودی علیه عبدالله گنجی، مدیر مسئول پیشین روزنامه جوان به اتهام توهین روز گذشته (۲۱ شهریور ۱۴۰۱) برگزار شد.

حسین تاج، وکیل امیر سالار داوودی، در گفت‌وگو با وکلاپرس در رابطه با برگزاری اولین جلسه رسیدگی گفت: به وکالت از آقای امیرسالار داوودی شکایتی دائر بر عنوان‌های متعدد اتهامی علیه مشرق نیوز و جوان آنلاین مطرح کردیم؛ شکایت علیه مشرق نیوز بابت انتشار مطلبی با عنوان «همکاری وکلای حقوق بشری با شبکه بین المللی تحریم ایران و شناسایی خانه شیطان در تهران» بود.

حسین تاج ادامه داد: البته در کنار اسم آقای امیر سالار داوودی، اسم تعدادی از وکلای شریف دیگر هم آمده‌بود که رسیدگی به پروندهٔ شکایت آن‌ها نیز هنوز به حکم قطعی منتهی نشده‌است. پرونده‌ی شکایت امیرسالار داوودی از مشرق نیوز نیز تا این لحظه به دادگاه کیفری استان و دادگاه مطبوعات ارسال نشده و درجریان است.

وی افزود: شکایت دیگر ما علیه جوان آنلاین بود. موضوع این شکایت نیز خبری با عنوان «دلسوزی کاخ‌سفید برای مجرمان مسیحی در ایران» ‌بود. این مطلب پیرامون پرونده‌ای بود که من و آقای داوودی وکیل دو کشیش بودیم. در مطلب منتشره در جوان‌آنلاین آقای داوودی را با واژهٔ توهین‌آمیز خطاب کرده‌بودند که مصداق توهین و افترا بود. نسبت به اتهام توهین علیه سردبیر وقت جوان آنلاین آقای عبدالله گنجی کیفرخواست صادر شد و روز دوشنبه در شعبه ۹ دادگاه کیفری استان و با حضور هیئت منصفه جلسه رسیدگی برگزار شد. البته نماینده دادستان غایب بودند و قاضی دادگاه حضور ایشان را ضروری ندانستند و جلسه برگزار شد.

آقای تاج اضافه می‌کند: دفاعیاتی را ما مطرح کردیم و دفاعیاتی هم آقای گنجی مطرح کردند. بنده هم دربارهٔ دفاعیات ایشان، نکته‌هایی را مطرح کردم. امیدواریم رأی دادگاه در این دعوی، بر جانب انصاف باشد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه