امروز: ۹ مهر ۱۴۰۱
روزنه ای به حقوق

آخرین وضعیت پرونده‌ هتک حرمت قبر بهمن کشاورز و شکایت کانون وکلا از روزنامه آفتاب یزد

اخبار تاریخ انتشار: 22/09/13 بدون نظر   26 بازدید

اندازه فونت    

رییس اداره حقوقی کانون وکلای مرکز درباره آخرین وضعیت پرونده اهانت به مزار استاد بهمن کشاورز توسط کمپین‌های حامی قانون تسهیل صدور مجوز کسب‌وکار و پرونده روزنامه آفتاب یزد را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری وکلاپرس، وکیل محمد شیوایی، رییس اداره حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز، به تشریح وضعیت دو پرونده اهانت به مزار مرحوم بهمن کشاورز توسط کمپین‌های حامی کسب‌وکار انگاری حرفه وکالت و شکایت از روزنامه آفتاب یزد به علت انتشار شایعه تقلب در آزمون وکالت پرداخت.

دوربین های بهشت زهرا قادر به شناسایی چهره هتک حرمت‌کنندگان نیستند

شیوایی در پاسخ به سؤال خبرنگار وکلاپرس درباره آخرین وضعیت پرونده اهانت به استاد بهمن کشاورز توسط کمپین‌های حامی قانون تسهیل صدور مجوز کسب‌وکار گفت: پرونده همچنان مفتوح است. متاسفانه از طریق دوربین های بهشت زهرا به دلیل پوشش گیاهی و درختان قادر به شناسایی چهره مرتکبین نشدیم و لذا فعلا نتیجه قطعی حاصل نشده است و براساس قراین دیگر در حال پیگیری هستیم.

پرونده روزنامه آفتاب یزد؛ پرونده به تازگی به دادسرا عودت داده شده است

او در پاسخ به سؤال خبرنگار ما درباره آخرین وضعیت پرونده روزنامه آفتاب یزد به علت انتشار شایعه تقلب در آزمون وکالت گفت: بعد از طرح دعوا قرار منع تعقیب صادر شده بود. اما با دفاعیاتی که داشتیم نهایتا در دادگاه کیفری یک وقوع جرم مورد پذیرش قرار گرفت. درنتیجه قرار جلب دادرسی صادر شد و دو هفته پیش پرونده به دادسرا عودت شد تا رسیدگی ادامه پیدا کند.

این وکیل دادگستری با اشاره به سابقه این پرونده گفت: همان زمان که برخی رسانه ها از جمله روزنامه آفتاب یزد و روزنامه جوان اتهام تقلب در آزمون وکالت ۱۳۹۹ و لو رفتن سوالات را به نهاد وکالت و اسکودا منتسب کردند و افترا زدند، شکایتی توسط اسکودا و کانون وکلای مرکز مطرح شد.

شیوایی افزود: ما به قرار منع تعقیب اعتراض کرده بودیم و امروز دادگاه کیفری یک به عنوان مرجع رسیدگی کننده به اعتراض، قرار را نقض و به صراحت اعلام کرده است که درخصوص اتهام نشر اکاذیب قرار منع تعقیب نقض و قرار جلب به دادرسی صادر می شود.

عودت پرونده از داگاه به دادسرا بیش از حد طولانی شد

رییس اداره حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز ادامه داد: متاسفانه عودت پرونده از دادگاه به دادسرا بیش از حد متعارف طولانی شد. باتوجه به جلب دادرسی صادره از سوی دادگاه دادسرا باید در همان راستا تحقیقات را تکمیل کند و پرونده را برای صدور حکم به دادگاه بازگرداند.

او در پاسخ به پرسش خبرنگار مبنی بر زمان تشکیل جلسه دادگاه گفت: زمان رسیدگی به طور خاص تعیین نشده است اما ان شاء الله طی ۲۰ روز تا یک ماه آینده جلسه دادگاه تشکیل خواهد شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه